GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

Sürdürülebilir bir Dünya için kullanılan enerji kaynaklarının doğaya zarar vermemesi, bir diğer tabirle çevre dostu olması gerekmektedir. Güneş enerjisi temiz bir kaynaktır. Günümüzde dünyadaki en önemli çevre sorunlarından biri olan atmosferdeki karbondioksit oranının artışından ve sera etkisinden kaynaklanan küresel ısınmadır. 

Yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneş enerjisi ile sera gazı salınımı büyük ölçüde azaltılmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan enerjinin kaynağı Güneş olduğu için bedava, sonsuz, gürültüsüz ve temiz bir kaynaktan elektrik enerjisi üretilir.

Enerji ihtiyacı olan her yerde güneş enerji sistemleri kurulabilir. Ve enerji ihtiyacına göre güç arttırılabilir. Çatı gibi boş alanların işlev kazanarak enerji kaynağı olarak kullanılması ve bu alanlarda enerji üretimi sağlanır. Ekonomik olarak dışa bağımlılığı azaltarak doğal kaynaklardan elde edilen gelirin artmasına olanak sağlar.

 

 

        Kullanım Alanları

· Fabrika, endüstriyel alanlar ve soğuk hava depolarının çatıları güneş enerji sistemleri kurulum alanları olarak işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

· Çatı üzeri GES projeleri OSB’ler, tarım, hayvancılık, depolama alanlarında, AVM, oteller, hastaneler, akaryakıt istasyonları gibi çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

· Evlerin elektrik ihtiyacını karşılamada da çatı tipi güneş enerjisi santralleri tercih edilmektedir.

· Elektrik olmayan veya elektrik enerjisinin ulaşamadığı yerleşim yerleri için kullanılmaktadır.

· Tarımsal sulamada alanlarında da güneş enerjisi sistemleri kullanılır.

· Trafik lambaları, işaret lambaları ve sokak lambaları da güneş enerjisinin kullanım alanları arasında yer almaktadır. Bu sistem genelde akülü güneş enerjisi sistemleridir. Ve elektrikler kesildiği zaman akü devreye girerek trafikte
karmaşaya engel olur. 

Hizmetlerimiz

Şebeke bağlantılı (on-grid) güneş enerji sistemlerinin başvuru işlemlerini ve yasal prosedürlerini takip edip gerekli izinleri alıyoruz. Projelendirme hizmetini tamamlayıp kuruluma hazır hale getiriyoruz. Anahtar teslim kurulum hizmetimizle bir santrali A’dan Z’ye kuruyoruz.

 

Şebeke hattının bulunmadığı ya da işlevsel bir elektrik şebekesinin olmadığı yerlerde ve tarımsal sulama kullanımlarında ise off-grid sistemleri tasarlayıp kurulumlarını yapmaktayız.

Bir mühendislik firması olarak elektriksel, mekanik ve mimari tasarımlar; satınalma, lojistik, saha kurulumları ve benzeri tüm aşamaları şirket bünyesinde gerçekleştiren Inosun Mühendislik, ekibiyle yönettiği sayısız çalışma ile proje yönetimi kabiliyetlerini de ispatlamıştır.

Off Grid Sistemler
Off-Grid
(Şebekeden Bağımsız)
Sistemler
On Grid Sistemler
On-Grid
(Şebeke Bağlantılı)
Sistemler
Solar Sulama Sistemi
Tarımsal Sulama
Sistemleri
Projelendirme
Anahtar Teslim Kurulum
(EPC)
Anahtar Teslim Kurulum